Jak odstranit barvu z vlasů

Docela často se stává, že barva, kterou jsme si s takovým nadšením koupili, po aplikaci na vlasy už nevypadá tak hezky, jako se nám to na začátku na obrázku zdálo. Někdy také může dojít ke zbytečné chybě při barvení a občas dokonce i ke konfliktu s partnerem, který se velmi negativně staví k tomu, co jsme na hlavě vytvořili. Můžeme počkat a snažit si zvyknout (nebo čekat, až si naše druhá polovička zvykne) a nebo se rozhodneme, že nová barva musí pryč. V takovém případě máme několik možností. V kadeřnictví je možné využít službu takzvaného stahování barvy, lze si také koupit nějaký odstraňovač a nebo se pokusíme odstranit barvu domácími metodami.

Vitamín C

Rozdrtíme dvě pilulky vitamínu C na jemný prášek. Ten velmi pečlivě rozmícháme ve větším množství našeho oblíbeného šamponu. Případně můžeme z více vitamínů a vody vytvořit speciální kaši. Hlavu namočíme, normálně umyjeme a pak na vlasy naneseme naši připravenou směs „céčka“ se šamponem nebo jen čisté „céčko“. Necháme účinkovat deset až dvacet minut. Vše smyjeme a vlasy ještě ošetříme kondicionérem. Podle potřeby zákrok další den opakujeme. Pozor, u některých lidí může vitamín C vyvolat menší alergickou reakci, která by se mohla projevit podrážděnou kůží na hlavě. Je lepší nejdříve vyzkoušet šampon s vitamínem nebo vitamínovou kašičku například na jemné kůži v podpaždí a pozorovat reakci.

Jedlá soda

Odstranit nežádoucí barvu z vlasů může také jedlá soda. Ale ta bude potřebovat ještě spojence. Stane se ním kvalitní šampon proti lupům. Postupujeme dost podobně jako v případě vitamínu. Čili promícháme si obě základní suroviny, hlavu omyjeme (začneme rovnou čistým šamponem proti lupům) a pak na ni naneseme připravenou směs. Počkáme, necháme účinkovat a hlavu opláchneme. Nyní se doporučuje nečekat a celou proceduru ještě jednou nebo dvakrát zopakovat a teprve potom až vlasy ošetřit oblíbeným kondicionérem.

Co nedělat

Občas můžeme na internetu najít i další rady, jak odstranit nežádoucí barvu z vlasů, ale přistupujme k nim s velkou opatrností. Nejdůležitější je vždy používat zdravý rozum. Zvláště pokud se dočteme, že nám někdo doporučuje vlasy mýt pracím práškem nebo bělidlem. To samé se týká i různých směsí, kterou bychom si měli vyrábět z těchto či ještě nějakých jiných chemikálií. V takovém případě je pro naše zdraví a pro zdraví našich vlasů mnohem lepší, když se svěříme odborníkovi nebo si koupíme speciální přípravek, jehož použití na kůži bylo mnohokrát laboratorně testováno. To samé bychom měli udělat, kdy z nějakých důvodů domácí metody i po několikerém opakování neúčinkovaly nebo účinkovaly jen minimálně  – jejich účinnost klesá s odstupem času, který uběhl od barvení.