Pravé přírodní barvení vlasů

Pokud plánujete barvení vlasů, které má spíše podpořit vaši přírodní barvu, vůbec nemusíte sahat po různých chemikáliích, jakých jsou plné poličky obchodů. Síla různých rostlin vám může jednoduše dokázat, že to co jste dostali při narození, je skutečně krásné a sluší vám nejvíce. Barva se úplně nezmění, ale získáte mnohem plnější a lesklejší odstín, který vám bude opravdu slušet.

Asi nejznámějším přírodním barvivem na vlasy je henna. Ale není jediná. Je mnohem více rostlin, které mohou váš porost na hlavě hezky obarvit a některé z nich pochází i z našeho regionu, tudíž se je dá brát za tělu nejpřirozenější. Použití přírodních metod vás navíc nejen obarví, díky tomu většinou posílíte vaše vlasy a zlepšíte jejich kvalitu, díky pozitivním vedlejším efektům bylin. Barvit můžete jak celou hlavu, tak vybrané pramínky.

Pro zesílení barvy a ozdravný účinek jsou nejlepší odvary ze sušených bylin. Pro blond vlasy se používá heřmánek, rebarborový kořen  nebo citronová kůra v množství dvou hrstek. Hnědé vlasy zase posílí ořechové slupky, kterých stačí jedna hrstka a na zrzavou se hodí santalové dřevo, také v množství jedné hrsti. Odvar připravujeme tak, že vybranou rostlinu dáme do půl litru vroucí vody, stáhneme plamen a pomalu vaříme přibližně dvacet minut. Poté tekutinu přecedíme přes gázu nebo drobné síto, vmícháme do ní malou lžičku medu a vmícháme ji pečlivě do vlasů – neoplachujeme.

Pokud chceme silnější efekt, je dobré si vyrobit přímo nějakou přírodní barvu na vlasy. Pro blond je potřeba tři hrstky sušeného a semletého na prášek rebarborového kořene, šťáva z jednoho citronu a lžička rostlinného oleje. Vše v mističce pořádně promícháme a poté pomalinku přidáváme horkou vodu tak, aby nám vznikla snadno roztíratelná pasta. Tu odložíme na čtvrt hodiny a po uplynutí této doby znova rozmícháme s troškou horké vody. Barvu nanášíme na umyté a trochu osušené vlasy, přikryjeme mikrotenovým obalem a ručníkem a necháme působit tak dlouho, jak silný efekt potřebujeme. Je dobré na začátku kontrolovat sílu odbarvení (rebarbora působí opravdu velmi výrazně) a na poprvé nepřekračovat půl hodiny.

U hnědých vlasů se využívá zase ořechové slupky. Tři hrsti umeleme a k prášku přidáme trošku ovocného octa a rostlinného oleje. Stejně jako u blond vlasů směs naředíme horkou vodou, dokud nám nevznikne pasta, odložíme a znovu trochu rozředíme. Používáme taktéž stejně, čili na umyté a trochu vysušené vlasy, zabalíme a čekáme. Přibližně po dvaceti minutách vlasy ztmavnou o jeden stupeň.  Po barvení vlasů je nutno je samozřejmě také pečlivě umýt.

Další pomocné způsoby nastupují při posledním oplachování po mytí.  U jejich používání je důležitá trpělivost, efekt se dostaví, ale až při častějším užívání – nejdříve pozorovatelný je až za několik týdnů, výrazný po pár měsících. A tak ti co chtějí zesílit blond efekt mohou při mytí přidat odvar z heřmánku nebo citronovou šťávu. Pro hnědou je zase dobrá dubová kůra a nebo také ricínový olej. Výhodou všech zde uvedených metod je jejich přirozenost, která navíc vlasy posílí.

1 komentář u „Pravé přírodní barvení vlasů“

  1. děkuju za odkaz na zajímavé stránky 🙂

Komentáře nejsou povoleny.