Jak přírodně zvýraznit barvu vlasů

Barvení vlasů je celkem jednoduchá záležitost. V obchodech je velký výběr různých barev na vlasy, existuje i mnoho tradičních způsobů, jak svůj vzhled výrazněji změnit. Ale někdy bychom chtěli postupovat méně radikálně a svou přírodní barvu vlasů jen o stupínek zvýraznit. Můžeme sáhnout po chemii, ale v tomto případě lidé s hnědými a blond vlasy mohou klidně využít jen sílu čisté přírody.

Na blond vlasy budeme potřebovat přibližně tři hrstky sušeného rebarborového čili reveňového kořene (můžeme si ho v sezóně nasušit sami a nebo ho lze pořídit v obchodech s bylinkami), šťávu z jednoho celého citronu a lžičku dobrého rostlinného oleje (stačí nám kvalitní slunečnicový).  Rebarboru rozdrtíme na dokonalý prášek, přidáme k ní citron, rostlinný olej, vše pořádně rozmícháme a poté postupně za stálého míchání přiléváme pomaličku horkou vodu, dokud nám nevznikne dobře roztíratelná pasta. Odložíme ji na čtvrt hodiny a v mezičase si umyjeme vlasy. Po patnácti minutách do směsi vmícháme znovu malé množství horké vody a barvu naneseme na mírně vysušené vlasy. Přikryjeme je igelitovým čepcem, zabalíme do ručníku a necháme působit. Čím déle necháme rebarboru odbarvovat, tím je zvýrazňovací účinek silnější. Na poprvé je dobré nechat barvu působit maximálně necelou půl hodinu a tento čas prodlužovat až při větší zkušenosti s přírodním barvením. Pozor, pokud budeme rebarboru nanášet na chemicky obarvené vlasy, nejdříve si vyzkoušejme její efekt na malém praménku.

Bruneti a brunetky pro zvýraznění své barvy vlasů budou potřebovat tři hrsti slupek z ořechů a trošku rostlinného oleje a jablečného octa. Ořechové slupky musíme nejdříve dokonale umlít na prášek, rozmícháme s malým množstvím octa a oleje a později přimícháme i horkou vodu tak, aby nám vznikla kašička. Tu, podobně jako u rebarbory, odložíme na čtvrt hodiny, během které si můžeme nachystat vlasy a poté k ní přimícháme trošku horké vody. Barvu naneseme, zajistíme igelitovým čepcem a ručníkem a necháme působit přibližně dvacet minut. Díky tomu by se nám měla zvýraznit naše barva vlasů o přibližně jeden odstín. Samozřejmě po barvení si musíme vlasy také umýt.

5 komentářů u „Jak přírodně zvýraznit barvu vlasů“

  1. A co takhle zrzave vlasy?

    • Vyzkoušejte cibulové slupky – cca 2 hrsti na litr vody, povařit čtvrt hodiny. Jinak zítra či pozítří bude celý článek věnovaný zesílení zrzavosti, díky za inspiraci 🙂

    • Henna?

  2. Odrůstá blond barva??? Nebo co s ní, když už ji nebudu chtít….? Děkuji

    • Každá barva odrůstá, i když je to samozřejmě pomalé.

Komentáře nejsou povoleny.