Pleťová maska z řas

Z mořských řas si můžeme doma snadno a rychle vytvořit velmi dobrou pleťovou masku. Pomáhá unavené i poškozené pokožce. Hydratuje ji, zpevňuje a vyživuje. Příprava trvá doslovně pár minut a výsledky jsou nanejvýš uspokojující. Bez nejmenších problémů snese srovnání s mnoha pleťovými maskami renomovaných kosmetických značek.

Jaká síla se ukrývá v řasách

Mořské řasy jsou zdrojem mnoha vitamínů (A, B, C, E) a také v nich můžeme najít zdraví prospěšné minerály (hořčík, železo, zinek, vápník). Tyto látky se dobře vstřebávají kůží, pomáhají ji očišťovat, zbavují škodlivin, uklidňují různé záněty, vyhlazují a mnoha lidem pomáhají i při potížích s akné. Těchto účinků si všimly i velké kosmetické firmy. Mořské řasy můžeme najít v složení mnoha klasických přípravků prodávaných v drogeriích a u prodejců kosmetiky. Pleťovou masku z řas můžeme používat nejen na obličej. Skvěle se osvědčí i v dekoltu, na šíji a také na namáhanějších místech naší kůže, jako jsou například kolena, lokty nebo kotníky. Jak už bylo zmíněno v úvodu, má velmi dobré hydratační vlastnosti, zpevňuje pokožku, vyživuje ji a také urychluje její regeneraci. Má mírně zesvětlující účinky a také zpomaluje viditelné jevy stárnutí.

Výroba domácí masky

Samozřejmě nejdřív si musíme někde sehnat řasy. Budeme je potřebovat v zpráškované podobě. Nejoblíbenější a asi i nejdostupnější jsou spirulina a chlorella, které se pro přípravu domácích pleťových masek používají nejčastěji. Vezmeme si lžičku řas, které velmi pečlivě rozmícháme se lžící neperlivé minerální vody. Samozřejmě pokud potřebujeme více pleťové masky, tak množství zvyšujeme přibližně v tomto poměru. Čili na každou lžičku řasy navíc, dáme další lžíci vody. Vzniklou kašičku v tenké a rovnoměrné vrstvě naneseme na kůži a necháme působit přibližně dvacet minut. Omyjeme teplou vodou. Asi jedinou nevýhodou této pleťové masky je její specifický zápach. Ne každý miluje vůni moře a ryb, ale dá se na to zvyknout. Zvláště když výsledky dokážeme ocenit už po prvním použití. Kůže bude krásně jemná a uvolněná. Dlouhodobé a pravidelné užívání efekty ještě výrazně vylepší.