Masáž proti vypadávání vlasů u žen i mužů

Vypadávání vlasů je normální jev, který nás provází od narození. Příliš si ho nevšímáme dokud nám najednou bujná kštice na hlavě nezačne záhadně řídnout. V této situaci mnoho lidí začne panikařit a zkoušet desítky či stovky různých kosmetických a léčebných prostředků. Přitom často, pokud problém nemá kořeny v nějaké nemoci, nám pomůže jen obyčejná příjemná masáž.  A účinkuje jak u mužů, tak i u žen.

Základem jedné z nejúčinnějších masáží proti vypadávání vlasů je avokádový olej. Promícháme ho s mátovým nebo mateřídouškovým čajem, do tekutiny namočíme houbičku a pečlivě ji naneseme na vlasy tak, aby se dostala až „ke kořínkům.“ Poté velmi pečlivě, ale zároveň velmi jemně, masírujeme bříšky prstů pokožku celé hlavy (nevynecháme jediné místo). Začínáme nad čelem a pokračujeme po stranách až dozadu. Pak se vrátíme zpět na čelo a dokončíme zbytek hlavy. Celá masáž by měla trvat přibližně pět minut. Pozor na nehty, abychom si nepoškrábali kůži. Masáž opakujeme každé tři dny po dobu jednoho měsíce, později stačí již jen co čtrnáct dní. Doprovodit by ji měl klidnější životní styl a zdravá dieta, která tělu dodá dostatek vitamínu E.

Další typ masáže proti vypadávání vlasů provádíme dvě hodiny před mytím hlavy. Budeme potřebovat kvalitní panenský olivový olej, který pečlivě vmasírujeme do kůže na celé hlavě (stejně jako v předchozím případě jemnými krouživými pohyby) a vlasy si pak až do koupele zabalíme do ručníku. Při mytí vlasů k šamponu přidáme trochu citronové šťávy. Masáž opakujeme pod dvou týdnech. Další oblíbené přípravky používané při masáži jsou různé krémy s propolisem, jablečný ocet a také mírně pozapomenutý ricinový olej. Občas se při masírování místo prstů používá husté a měkké kartáče z přírodních materiálů.

Tyto postupy jsou účinné bez ohledu na pohlaví, jen ženy by si měly dát větší pozor na delší vlasy, aby je při masírování nezacuchaly (týká se to samozřejmě i některých pánů s vylysalým delším hárem). Stačí opatrně vsunout prsty až k pokožce a teprve potom pomaličku masírovat a postupovat po menších kousích. Jediný kdo by se měl masáži vyhnout jsou lidé, kteří mají problémy s nadměrnou tvorbou kožního mazu a také ti, kteří mají nějaký zánět či vyrážku na hlavě.