Med na krásu

Využití blahodárných účinků v pleťových maskách bylo probráno podrobněji zde. Ale na krásu je možno používat tento včelí dar i jinými způsoby.  Příroda je prostě asi největší čarodějka a člověk nikdy nebude schopen ve svých fabrikách vytvořit tak univerzálně dokonalý produkt, jako ona zvládla svou evolucí.

Med a jeho účinky si například velmi jednoduše můžete vyzkoušet také ve formě koupele. Například pokud do normální plné vany, naplněné vodou o teplotě normálního lidského těla přidáte sto gramů medu, tak získáte léčivou lázeň, která prospívá unaveným a nemocným lidem – nesmíte ale po koupeli se ještě osprchovat. Přeci jen med trochu lepí. Pro pružnější a elastičtější pokožku zase v mírně teplejší vaně (38 stupňů) rozmíchejte nejdříve 300 gramů soli. A poté ještě přidejte med – 300 gramů – rozmíchaný v jednom litru vlažného plnotučného mléka. Pokud budete potřebovat lázeň na revma, která má ale také například močopudné a uklidňující vlastnosti a navíc působí blahodárně na krevní oběh, tak můžete ještě využít sílu mladé borovice. Patnáct mladých větviček zalijte třemi litry vody a povařte deset minut. Po další čtvrt hodině výluh vlijte do vany s vodou o teplotě 37 stupňů a přimíchejte ještě dvě stě gramů medu. Koupejte se v této lázni patnáct minut.

Med se dá také použít na vlasy. Pokud je chcete ještě trochu zesvětlit, tak do jednoho litru teplé vody vmíchejte lžičku medíku a přidejte několik kapek citronové šťávy. Tuto tekutinu použijte na opláchnutí vlasů  po jejich umytí – musíte ji nechat zaschnout. Můžete si také vyrobit domácí medový kondicionér díky kterému váš porost na hlavě bude hedvábně jemný a nádherně lesklý.  Sto gramů medu promíchejte se dvěma lžícemi panenského olivového oleje (pokud máte sušší vlasy, tak dejte tři) a směs natřete na vlasy. Na půl hodiny je zakryjte a poté umyjte svým oblíbeným šampónem a opláchněte.

Můžete si také vytvořit medový noční krém. Stačí jen promíchat sto gramů blahodárné včelí suroviny a sto gram panenského olivového oleje a vzniklý krém nanášet na pleť před spaním. Smysl má tato kůra pouze dlouhodobě. Pokud máte problém s akné, tak si nastrouhejte jednu okurku hadovku na jemném struhadle, zalijte vroucí vodou a odstavte na tři hodiny. Po uplynutí této doby vymačkejte tekutinu a do ní vmíchejte lžičku medu. Tuto směs naneste na pleť a nechte působit až do úplného zaschnutí. Teprve poté vše opláchněte vlažnou vodou. No a malým tipem na konec bude medové mýdlo. Vezměte si půl kila svého oblíbeného mýdla (nejlépe co nejméně aromatické), které poté rozdrobte a promíchejte v hrnci s hrnkem vody. Až se mýdlo rozmočí přidejte padesát gramů včelího přírodního daru a uveďte do varu. Odstavte a poté rozlijte do formiček, které určí tvar vašeho budoucího mýdla. Nechte zatuhnout a máte skvělé mýdlo, které nejen myje, ale také zjemňuje vaší pokožku.