Rozpouštění žlučníkových kamenů

Žlučníkové kameny jsou relativně častým onemocněním, které je celkem jednoduše léčitelné, ale rozhodně ne pro každého je představa různých operací příjemná. Existuje zde alternativa, přesněji je možno ještě před jakýmkoliv chirurgickým zákrokem vyzkoušet moudra našich babiček. A pokusit se rozpustit žlučníkové kameny přirozenou cestou.

Pomoci nám v tom mohou dvě zázračné rostliny. Ta první je poslední dobou dosti podceňovaná, přesněji většina lidí si na ni vzpomene jen někde kolem velikonoc, kdy se dělá jarní nádivka (a již ve středověku ve skromnější verzi byla využívána na postní polévky ve stejném období). Jde samozřejmě o kopřivu. Obecně se dá říci, že tato bylinka dokáže léčit alergie a také působí močopudně a vyvolává pocení. Také dokáže ulehčit plicím, zvláště pokud jsou sužovány nějakou chorobou. Druhým božím darem je třezalka. Její využití sice není již tak široké, jako bylo v dřívějších staletích, ale určitě je na rozdíl od kopřivy v povědomí populace, jako jasná léčivá bylina. A není divu, protože má velmi široké spektrum účinků. Navíc k jisté magičnosti této rostlinky přispívá i fakt, že měla by kvést na svatého Jana, a kdo by chtěl silnější důkaz, o její dokonalosti (a kromě toho ji se svatým Janem pojí i pár dalších legend).

Ve směsi, která by měla pomoci v rozpouštění žlučníkových kamenů jsou i další bylinky. Budete potřebovat 100 gramů husí mochny, 100 gramů kopřivových listů, 50 gramů třezalky, 50 gramů čekankového kořene, 50 gramů benediktu lékařského, 50 gramů jablečníku obecného a na konec také 50 gramů zeměžluči okolikaté. Je pravda, že nejlepší jsou bylinky čerstvé, ale zde je potřeba sušená surovina, protože musíte vše velmi pečlivě promíchat, aby vám vznikla dokonale harmonická směs léčivých bylin. Z té poté odebíráte lžičku, kterou zalijete sklenicí vařící vody a necháte přikryté louhovat půl hodiny. Tento léčivý nápoj je nutné poté pít dvakrát denně. Výše uvedená směs má blahodárné účinky nejenom na žlučníkové kameny – bohužel je zde jen problém, že prostě u části lidí jsou nerozpustitelné, ale ani jim bylinky neublíží. Ale pokud vás netrápí žlučník, ale máte pro změnu problémy s játry, směs  by vám měla také pomoci. Zvláště pokud jde o rekonvalescenci po hepatitidě.  Jako u všech bylinek je ale dobré konzultovat vše s lékařem, aby vaše tělo nemělo problém s nějakou z využívaných rostlin (a u třezalky později si obecně dávejte pozor na slunce).