Očista krve a organismu

V našem těle se hromadí velké množství různých škodlivých látek. Hlavními viníky jsou zhoršené životní prostředí, nevhodný jídelníček a také špatná životospráva. Proto nám určitě neuškodí, když jednou za čas svou krev vyčistíme a tím ulevíme i našemu organismu.

Velké množství toxických látek nahromaděných v našem těle může způsobit rozličné jaterní problémy. Tento orgán má sice velkou schopnost regenerace, ale není nezničitelný. Dále se mohou objevit potíže s ledvinami a močovou soustavou, výrazně zhoršené trávení, plicní potíže a samozřejmě různá onemocnění spojená se srdcem a oběhovou soustavou. Navíc díky zvýšenému množství škodlivin v organismu se převážně cítíme výrazně více unaveni.

Základní kroky, které pomohou pročistit krev jsou docela jednoduché. Z jídelníčku bychom měli odstranit potraviny, které obsahují větší množství cholesterolu, cukru, polotovary napumpované tak zvanými éčky, tuky a pokud možno se vyhýbáme smažení. Každý den si dopřáváme větší množství zeleniny, ovoce a pijeme hodně čistých šťáv. Měli bychom také dodržovat pitný režim, čili každý den je dobré do sebe dostat alespoň dva litry nějakých kvalitních tekutin. K vyčištění krve pomůže i heřmánkový čaj, každý den si dejme hrneček, který navíc osladíme po vychladnutí malou lžičkou medu. Půl hodiny před spaním vypijme sklenici dobrého (nemusí být plnotučné, ale rozhodně ani by nemělo být odstředěné) teplého mléka, které taktéž osladíme troškou medu.

Mezi tradiční domácí prostředky pročišťující krev patří i nápoj z droždí a cukru. Čtyřicet gramů (jednu klasickou kostku) rozdrobíme do nádoby a zasypeme dvěma a půl lžícemi cukru. Vše zalijeme jednou a čtvrt sklenicí převařené vody, zamícháme a odložíme na nějaké teplejší místo. Za půl hodiny směs znovu promícháme a odložíme na další tři hodiny. Lék vypijeme vždy po hlavním jídle a po vypití hodinu nic nejíme a nepijeme. Čištění provádíme jednou denně po dobu pěti dnů a poté si uděláme pauzu na deset dnů. Pak přijde další pětidenní cyklus, pauza a ještě jeden poslední. Kůra by měla nejen „očistit krev,“ ale navíc prospívá pleti, uklidňuje naší psychiku a zvyšuje imunitu. Během léčby bychom měli omezit přísun potravinových doplňků obsahujících vitamín B, protože droždí patří mezi jeho přirozené zdroje.

Mezi další tradiční kůry patří pití odvaru z bobkových listů – pět gramů zalijeme půl druhou sklenkou vody a povaříme čtyři minuty. Nádobu přikryjeme, odložíme na pět hodin a poté ho podáváme jednu až dvě lžičky každou půl hodinu (nesmí se vypít najednou). Kůra by měla trvat tři dny a během té doby se doporučuje omezit konzumaci bílkovin. Jenže s touto očistou pozor, měli bychom ji probrat předem s odborníkem. Mohou se při ní objevit různé menší zdravotní problémy, jako vyrážky, malá příměs krve v moči, bolesti kloubů, kostí a celého těla. Léčba má pročistit nejen krev, ale také zbavit naše klouby od nánosů soli. Očistu krve můžeme provést i o něco šetrněji a pravděpodobně i bez nějakých negativních efektů (i když zde je vždy lepší se zeptat lékaře, aby posoudil léčbu z hlediska našeho organismu, který může být citlivější i na přírodní látky). Doporučuje se pampeliškový čaj (1 lžíce na sklenici vody), zázvorový čaj (čtvrt lžíce na sklenici) nebo i směs zeleného čaje s odvarem ze zázvoru a pampelišky.