Přírodní léky na prostatu

Potíže se zvětšenou prostatou patří mezi velmi rozšířený zdravotní problém mužů starších padesáti let, který se po osmdesátce týká už drtivé většiny mužské populace. Projevuje se nejčastěji častým močením, slabým proudem moči a také ji leckdy doprovází i tupá bolest v dolní části zad nebo v nohou či chodidlech. Při prvních příznacích bychom rozhodně měli navštívit lékaře, který nás vyšetří a nejpravděpodobněji doporučí změnu životního stylu a také nějaké medikamenty. Následnou léčbu mohou po konzultaci s odborníkem  doplnit různé přírodní léky, které na prostatu doporučuje lidová medicína.

1. Tři lžíce nastrouhaného čerstvého chřestu zalijeme necelým půllitrem převařené vody. Necháme tři hodiny odstát, protřepeme a přecedíme. Pijeme jednu deci třikrát denně.

2. Na zmenšení potíží způsobených zbytnělou prostatou se doporučuje denně jíst jednu malou cibulku nasekanou a promíchanou se lžičkou medu.

3. Dvacet kapek propolisové tinktury (o síle přibližně dvaceti procent – množství podle potřeby upravujeme) smícháme s deci teplého, ale ne horkého, mléka a pijeme čtvrt hodiny před každým hlavním jídlem (třikrát denně, pokud jíme méně často).

4. Po dobu jednoho měsíce pijeme lžičku dýňového oleje třikrát denně. Můžeme také zalít hrst čerstvých semínek půl litrem vroucí vody, nechat vychladnout a přecezenou tekutinu vypít během dne.

5. Na prostatu můžeme připravit lék i z borovicového jehličí. Třicet gramů zalijeme třemi skleničkami vody, zakryjeme pokličkou a na malém ohni vaříme deset minut. Vypneme, po vychladnutí přecedíme. Pijeme jeden šálek po poledni každý den.

6. V našem jídelníčku by se měla objevit nepražená a nesolená semínka slunečnice a mandle. Dopřáváme si je každý den mezi třetí a šestou hodinou odpoledne místo svačiny.

7. Lidová medicína doporučuje na zbytnělou prostatu lék z sušeného listí lískového ořechu. Lžíci bylinek zalijeme sklenkou vařící vody a necháme pod pokličkou vychladnout. Přecezenou tekutinu podáváme po dvou lžičkách dvakrát denně.

8. Sto gramů celeru rozmixujeme se sto padesáti gramy loupaných nepražených dýňových semínek, šťávou z polovičky citronu a olivovým olejem tak, aby nám vznikla jednolitá kaše. Podáváme lžíci denně přibližně hodinu před spaním.

9. Na prostatu můžeme vyrobit lék i z „vousů“ šesti kukuřic. Zalijeme je půl litrem studené vody, uvedeme do varu, povaříme deset minut a přecedíme. Pijeme tři skleničky odvaru týdně.