Zdraví a bylinky podle horoskopu

Hvězdy a vesmír člověka fascinovaly od nepaměti. Existují záznamy, že již před čtyřmi tisíci lety v dobách pradávné Babylonie se hvězdopravci snažili zjistit, jestli mají vliv na lidský život a pokud ano, tak jaký. Nejznámějším výsledkem jejich práce jsou horoskopy, které se mimo jiné zabývají i zdravím. Podle astrologů má každé znamení zvěrokruhu předpoklady k některým specifickým zdravotním problémům. A s těmi nám mohou pomoci i bylinky.

Beran – lidé narození v tomto znamení mají velmi často problémy spojené s hlavou. Trpí různými úrazy, obvykle mají potíže spojené s migrénami, ušima, očima a také je trápí nespavost nebo přerušovaný spánek. Z bylinek se jim doporučuje podběl, arnika, lopuch, přeslička a kozlík.

Býk – potíže u lidí narozených v tomto znamení se týkají hlavně záležitostí spojených s chutí a čichem. Proto se u nich objevují problémy s nadváhou, chrapotem, rýmou, mnohem rychleji mohou propadnout různým nezdravým návykům. U bylinek by se měli zaměřit na puškvorec, šalvěj, lékořici a trnku.

Blíženci – ten kdo se narodil v tomto znamení může očekávat, že ho bude více trápit dýchací soustava. Blíženci jsou také dost často silnými alergiky. Astrologie jim doporučuje hlavně černý bez, hloh, pelyněk a proskurník.

Rak – většina zdravotních potíží, které Raky trápí je nějakým způsobem spojena s emocemi a jejich přístupem k životu, který se bez nadměrných emocí neobejde. Většinou mají potíže se stresem, nejčastěji se to fyzicky odráží na žaludku a celé trávicí soustavě. Pomoci může majoránka, fenykl, meduňka a měsíček.

Lev – lidé ze znamení Lva touží být v centru pozornosti a když se tak neděje, velmi špatně to snáší. Nejvíce je proto zatížená jejich mysl a srdce, se kterými také mají v průběhu života největší potíže. Z bylinek jim nejvíce pomáhají měsíček, hloh, rozmarýn, máta a heřmánek.

Panna – zdravotní problémy, které trápí Panny, jsou většinou spojeny s tím, že lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu velmi prožívají, když jim někdo narušuje systém a řád zavedený do života. A to se bohužel v dnešním zmateném světě děje dost často. Potíže mají nejčastěji s trávením, nervozitou a spánkem. Doporučuje se jim meduňka, fenykl, kmín, lněné semínko a kopr.

Váhy – lidé, kteří jsou připsáni k tomuto znamení zvěrokruhu mají nejčastěji potíže spojené s močovou soustavou, ledvinami, obvykle je trápí silnější menstruace a bolesti zad. Prospívá jim užívání levandule, jalovce, trnky a sporýše.

Štír – obvykle Štíři mají dost nezdravý životní styl, který je plný spěchu. Nejvíce to odskáče slinivka a žlučník. Také častěji je trápí hemeroidy, zácpy, leckdy mají sklony k nadváze nebo anorexii. Tradičně se jim doporučuje hloh, ostružinu, pelyněk a křen.

Střelec – Střelci jsou dost neposední, stále mají potřebu se věnovat nějakým fyzickým aktivitám, většinou je hodně přitahuje chození, běhání či jízda na kole. S tím je spojen i větší počet úrazů a hlavně velká zátěž na nohy, klouby a svaly. Občas je trápí i páteř. Z bylinek by měli věnovat větší pozornost petrželi, třezalce, pampelišce a dubu.

Kozoroh – lidé z tohoto znamení milují klidný život a hodně je trápí, když jim někdo narušuje jejich domácí pohodu. Tento psychický diskomfort se později v organismu odráží na častějších potížích se žaludkem a ledvinami. Mohou mít také problémy s klouby. Podle astrologie by se u bylinek měli zaměřit na pampelišku, třezalku, mátu a přesličku.

Vodnář – u Vodnářů je velmi obvyklý rychlý životní styl. To s sebou nese i různá rizika a také větší zátěž některých orgánů. Trpí nejvíce srdce a oběhová soustava, objevují se i problémy s játry. Astrologové lidem z tohoto znamení doporučují česnek, šalvěj, mátu, lipový květ a fenykl.

Ryby – lidé z tohoto znamení zvěrokruhu mají dost často výrazně větší sklony k alergiím než jejich okolí a také je díky hodně nervóznímu přístupu k životu a lidem trápí trávicí soustava. Tradičně se jim doporučuje častější konzumace máty, puškvorce, skořice a anýzu.

Pozor, astrologie není medicína, to jsou doporučení, jaká vydávají hvězdáři, ale každý by užívání bylinek měl konzultovat ještě s odborníkem – i léčivé rostliny jsou léky a v některých případech mohou více škodit než pomáhat.