Co o tobě prozradí barva očí

Velmi oblíbené rčení tvrdí, že oči jsou zrcadlem naší duše. Často stačí jeden hlubší pohled a už si myslíme, že o někom, koho vidíme úplně poprvé, víme mnohem více, než by si přál. Dokonce existuje teorie, že samotná barva očí předem prozrazuje, jaký má kdo charakter. Podívejte se, co říká o těch vašich.

Černá

Černá nebo spíše velmi tmavě hnědá barva očí je relativně vzácná. Člověka, který ji má, svět většinou vnímá jako osobu plnou různých tajemství. A je pravda, že se neotevírá okolí příliš snadno. Ale také umí udržet v tajnosti vše, co jim svěříte. Černoocí mívají menší problém s navazováním nových známostí, někdy je lidé kolem považují za velmi uzavřené a odtažité. A je pravda, že nevyžadují kolem sebe davy. Stačí jim jen úzká skupinka blízkých přátel, na které se mohou vždy spolehnout. V citech bývají stálí a o lásku dokážou velmi silně bojovat. Lidé s černou barvou očí ve skutečnosti jsou velkými optimisty, jen se baví více uvnitř svého nitra než navenek.

Hnědá

Hnědé oči jsou velmi rozšířené. Čistou výraznou hněď převážně mají lidé, které okolí považuje za velmi atraktivní a sebejisté. Bývají nezávislí, mají umělecké sklony, velkou fantazii a jejich největší touhou je nezávislost a svoboda. Hnědoocí milují společenský život, ale ve vypjatých situacích někdy dávají přednost emocím před racionálním řešením. Milují dobrou zábavu a vždy se snaží dostat do jejího středu – někdy i na úkor jiných lidí. Dá se jim důvěřovat, ale občas je třeba jim odpustit jistou zapomnětlivost. Za případné prohřešky se dokážou omluvit.

Hnědozelená

S takovýma očima se můžeme setkat u hodně spontánních lidí, kteří žijí a dýchají pro společenský život. Představa, že budou celý večer nebo dokonce několik večerů sami doma, je jim velmi nepříjemná. Lidé, kteří mají hnědozelené oči jsou milí, vstřícní a rádi pomáhají. Někdy mají jen příliš ostrý jazyk, ale většinu toho, co pak řeknou, nemyslí vážně a nebo je to jen nadsázka pro pobavení okolí. Také jsou hodně pružní a přizpůsobiví. V každé situaci si umí poradit. Málokterá věc je překvapí a zastavit je nemůže skoro nic. Dokážou úplně změnit svůj život doslovně ze dne na den. Bývají spíše věrní, zvláště pokud chrání rodinný krb.

Zelená

Zelená se nám spojuje s jarem, mládím a také s nadějí. A s tím se nám spojují i lidé, kteří mají takovou barvu očí. A velmi často je to oprávněné. Zelenoocí mívají spoustu energie a také jsou v nebývalé míře nabití životním optimismem, kterým umí i nakazit okolí. Mají spoustu nápadů. Rádi zkouší nové věci a nutnost lpět na ustálených postupech v nich dokáže vyvolat nejdřív znuděnost a pak i stres a nervozitu. Jsou inteligentní a pragmatičtí, ale občas se u nich mohou objevit sklony k dětinskosti či hravosti. Ve vztahu se někdy musí vyrovnat s problémy, které vyvolává jejich přílišná žárlivost. Touží neustále slyšet, jak jsou milováni.

Modrá

Modrou barvu očí mívají hodně přátelští lidé. Každý rád tráví čas v jejich společnosti a oni nedokážou kamarádům skoro nic odříct. Proto jim nejednou chybí čas na vlastní věci a okolí může mít dojem, že jsou nedochvilní a mírně nespolehliví. Vše způsobuje jejich sklon každému slíbit vše, i když není v lidských silách to stihnout. V citech jsou stálí. Už od mládí touží po nalezení ideálního partnera, se kterým by mohli projít celým životem. Někdy jim to nevyjde, ale většinou na bývalou lásku úplně nezanevřou a udržují s ní i po rozchodu dobré vztahy. V lásce a rodinném životě milují spontánnost.

Šedá

Šedoocí mají v sobě něco přísného, co může některé citlivější lidi trochu odrazovat. Ale je to hlavně vnější slupka, kterou si takoví lidé chrání své soukromí a určují předem odstup, jaký od nich musíte na začátku udržet. Ale když si vás pustí blíž, zjistíte, že se jedná o velmi moudré a sympatické lidi, kteří si kamarádství velmi cení. A nebojí se ani zábavy. Dokážou se hodně ponořit do svých koníčků, dokonce jim umí obětovat většinu volného času. Lidé s šedýma očima mají většinou velmi dobré komunikační schopnosti, jsou pořádkumilovní a umí věci správně zorganizovat. Mezi nimi se rodí nejvíce přirozených vůdců. V lásce dokážou hodně vymáhat, ale to samé umí nabídnout a také po celou dobu trvání vztahu pak nabízí.