Co na nás prozradí barva nehtů

Jestliže dlouhodobě preferujeme při lakování stále jednu a tu samou barvu nehtů, můžeme tím podle některých odborníků na lidskou mysl svému okolí leccos naznačovat o našem nitru. Je to trochu podobné jako u výběru barev oblečení, ale tam různé kombinace přeci jen nebývají až tak jednoznačné.

Červená – tento nejklasičtější odstín může naznačovat dvě rozdílné věci. Pokud si nehty malujeme na červeno jen proto, že nás nic jiného nenapadne a děláme to trochu z povinnosti, nejpravděpodobněji jsme dost konzervativní osobnost, která se drží ustálených postupů. Pokud je červená náš vědomý a nejoblíbenější výběr, měli bychom mít velmi průbojnou osobnost a také sklony k různým divočejším romantickým dobrodružstvím.

Modrá – modř znamená hodně vyrovnanou osobu, která ví co chce a kam směřuje. Jestliže preferuje zářivější a intenzivnější odstíny, má nejpravděpodobněji také sklony k experimentování. Většinou si modrou vybírají ženy s dobrým smyslem pro humor, které dokážou být duší společnosti.

Bílá – tato barva naznačuje, že osoba, která ji má v oblibě bude nejpravděpodobněji o všem hodně přemýšlet. Každá nová událost bude znamenat i novou výzvu, na kterou je potřeba se pořádně připravit. Milovníci bílé nemají rádi nečekané události.

Černá – význam této barvy na nehtech závisí na věku. V případě mladých lidí se jedná o snahu upozornit na sebe, o nějaký vnitřní problém a silné prožívání záležitostí spojených s emocemi. Často je za jejím používáním i dost nízké sebevědomí. U dospělých je to opačné. Ženy, které vybírají černou, už vědí, po čem touží a kam směřují. Směr života je už jasně daný a neexistuje překážka, kterou by se nedalo překonat.

Zelená – tuto barvu milují lidé, kterým se hovorově často říká vrba. Přátelé i známí se na ně obracejí ve chvílích, kdy nevědí za kým zajít a komu se svěřit se svými největšími problémy. V životě a zvládání situací jsou milovníci zelené hodně všestranní.

Žlutá – v nitru lidí, kteří na svých nehtech preferují žlutou barvu se ukrývá malý rarášek. Mají rádi různé vtípky a roztomilé zlomyslnůstky. Někdy se to setkává s nepochopením, ale většinou to dokáže vyřešit upřímný úsměv a jakási nevinnost, která každou alotrii doprovází.

Oranžová – kdo na nehty rád používá tuto barvu, patří mezi lidi, kteří milují dobrou zábavu a spoustu lidí i šumu kolem sebe. Doma je to většinou po několika hodinách začíná nudit a snaží se najít nějakou akci, kterou by se jejich život oživil. Je to barva, která se málokdy objevuje ve středním a starším věku.

Růžová – ženy a dívky, které při lakování nehtů sahají hlavně po této barvě, se dá označit obecně jako „věčně romantické duše“. Je krásné snít sny o krásném princi, který osvobodí uvězněnou princeznu, ale někdy je dobré se držet pevně při zemi. U lidí preferujících růžovou se občas objevuje problém konfliktu reality a představ.

Fialová – ten, kdo si rád maluje nehty na fialovo bude mít dost vyváženou osobnost. Když je potřeba riskovat, zariskuje, když je potřeba zachovat konzervativní odstup od věci, začne se chovat, jako by měl o přinejmenším o dvacet let více. Milovníci fialové jsou převážně hodně spokojení se svým životem.

Hvězdičky, jiskřičky, ozdůbky – lidé, kteří svou barvu na nehtech různě vylepšují mají v sobě duši experimentátora. Stále hledají, co by se v jejich životě dalo vylepšit nebo změnit. Nuda je jejich největším nepřítelem. Někdy je ta zvídavost trochu na škodu, protože nedokážou odhadnout, kdy už dosáhli nejvyššího vrcholu, po kterém může následovat už jen pokles.