Avokádová pleťová maska

Cítíte, jak po celém dni je vaše kůže na obličeji výrazně sušší a unavenější, než byla ráno? A zdá se vám, že se tento pocit každý den postupně zesiluje? Pokud ano, tak příjemným řešením pro vás může být avokádová pleťová maska, kterou lze vyrobit velmi jednoduše a jen s minimálními náklady.

Budeme potřebovat jedno avokádo a dvě lžíce kvalitního medu. Ovoce kupujeme pokud možno co nejzralejší – mělo by být na zmáčknutí dost měkké i když samozřejmě nesmí být shnilé. Hodně tvrdý plod také není vhodný, ten střední nechme dojít několik dní v pokojové teplotě. Med bychom měli používat kvalitní, pokud možno ho kupujme u včelaře. Jestliže nás zláká levný výrobek ze supermarketu (zvláště když je na něm napsáno, že je ze směsi medů z EU a mimo EU), tak máme téměř dokonalou jistotu, že si na obličej budeme nanášet cukrovou vodu téměř dokonale zbavenou naprosté většiny zdraví prospěšných látek.

Příprava pleťové masky je velmi jednoduchá. Avokádo dokonale umyjeme, rozřízneme napolovic, vyndáme z něj pecku (můžeme ji vyhodit, ale lze ji také zasadit do květináče a mít hezkou okrasnou květinku) a pak celé i se slupkou rozmixujeme na hladkou kašičku, kterou naneseme na obličej. Necháme účinkovat čtvrt hodiny, pak obličej krátce promasírujeme a pořádně ho omyjeme. Tato maska na unavenou pleť má velmi dobré hydratační a také antiseptické vlastnosti.

Jednou za čas* ji můžeme ještě obohatit o ovesné vločky. Tím nám vznikne jakýsi avokádovo-medovo-vločkový peeling, který navíc pleť vyhladí, zjemní a sjednotí její barvu. K výše uvedeným surovinám musíme ještě přidat čtvrt skleničky suchých vloček. Ty rozmixujeme téměř na prášek a přimícháme k hladké avokádové kašičce. Dál už postupujeme stejně.

* To, jak často naše pleť snese peeling je hodně individuální. Na začátku bychom měli ho vyzkoušet jednou týdně, pokud vše bude bez jakýchkoliv negativních efektů, můžeme si kůži očišťovat dvakrát třikrát za týden.