Jak opravit rozbitý pudr nebo oční stíny

Stačí jen trocha nepozornosti či neopatrnosti a náš oblíbený pudr nebo oční stíny spadnou na zem. Pokud nedopadnou na měkký koberec, ve většině případů to znamená, že obal sice zůstane vcelku, ale obsah se bohužel přinejmenším z části rozdrolí nebo rozpraská. Není důvod si rvát vlasy, vyhazovat rozbitý pudr a vyprazdňovat peněženku v parfumerii. Rozbité oční stíny nebo pudr lze docela snadno opravit.

Kromě krabičky s rozbitým pudrem (pokud se nám vysypal, pokusíme se ho vrátit co největší množství) budeme ještě potřebovat nějaké „drtítko“ (jehla, špejle, odvrácená strana štětečku, prostě to co máme po ruce), trošku lihu (měl by být šedesátiprocentní z lékárny, tudíž neodléváme z domácí láhve Finlandie či jiné Pražské) a kosmetické tampóny. No a pak už stačí jen mít trochu volného času a trpělivosti.

1. Připraveným drtítkem rozdrtíme rozbitý pudr nebo oční stíny. Výsledkem by měl být co nejjemnější prach, pokud nám tam zůstanou různé hrudky nebo žmolky, oprava se nám nejpravděpodobněji nepodaří. Jedinou výjimkou je situace, kdy nám zůstala přinejmenším půlka dokonale neporušená.  V takovém případě se pokusíme dohladka rozdrolit jen ten zbytek.

2. Dokonale rozdrcenou směs zaléváme lihem tak, abychom všechna zrníčka dokonale provlhčili. Nesmí být příliš suchá ani by z ní neměla vzniknout tekutá kaše. Necháme několik minut odstát.

3. Vyzkoušíme kosmetickým tampónem, jestli se nám moc nelepí a začneme postupně pudr lisovat. Jemně ho udusáváme tampónem a na povrchu vyhlazujeme, aby nám vznikl co nejdokonalejší povrch. *

4. Nakonec už jen necháme vše vyschnout a můžeme ho začít používat stejně jako předtím.

Pokud jsme postupovali dostatečně pečlivě, pudr by měl být bez problémů použitelný a líh z něj dokonale vyprchá. Bohužel občas se může trochu změnit jeho barevný odstín, někdy o tón ztmavne.

* Vyhlazovací a pěchovací fázi můžeme můžeme udělat i jiným způsobem. Vystřihneme si kus čtvrtky ve tvaru pudřenky, na rozdrcenou a navlhčenou směs položíme papírový kapesníček, vystřiženou čtvrtku a vše zatížíme nějakým těžším předmětem a odložíme na pár hodin.