Jak postupovat po depilaci

V dnešní době většina žen touží pro krásném hladkém těle bez chloupků. Bohužel, nezávisle na metodě,  depilace je téměř vždy spojena s větším či menším podrážděním kůže. Ale nemusíme z tohoto důvodu zoufat. Existuje více různých osvědčených domácích rad, jak po depilaci minimalizovat různé potíže.

1. hned po depilaci můžeme vyzkoušet chladivé obklady. Ideální je v něčem zabalený led  – lze ho přikládat i přímo bez ochrany na ošetřenou kůži, ale musíme to dělat velmi rychle, abychom si nezpůsobili omrzliny. Pokud nemáme po ruce led, podobně, ale ne až tak dokonale účinkuje i obyčejná čistá plena namočená ve velmi studené vodě.  V obou případech zmenšíme podráždění kůže a navíc si ulevíme od bolesti, která je téměř vždy s depilací spojená.

2. pomoci může i jemná olejová masáž. Užitečný je jojobový olej, který redukuje podráždění kůže a navíc pokožku dobře hydratuje. Dobrý je i avokádový olejíček nebo teatree. Zvláště ten poslední velmi dobře působí v situaci, kdy kožní problémy po depilaci vyvolávají záněty vlasových váčků (folikulitida).

3. téměř zázračné účinky má odvar z vilínu virginského. Tři lžičky sušené vody zalijeme skleničkou vařící vody a po vylouhování přecezenou tekutinou omyjeme místo podrážděné po depilaci. Kvalitu vilínu potvrzuje i to, že jeho léčivé síly na různé kožní problémy využívá i klasický farmaceutický a také kosmetický průmysl.

4. velmi užitečný je často i nejobyčejnější pudr používaný na opruzeniny u miminek. Je u něj minimální riziko nějakých nežádoucích alergických reakcí a účinkuje opravdu dobře. Pudrem ošetřujeme depilovanou kůži až před spaním.

5. docela častým problémem po depilaci je vrůstání chloupků. Jeho riziko lze ale velmi jednoduše omezit. Stačí ošetřovaným místům dopřávat pravidelný peeling. Pokud možno ho provádíme dva až tři dny před depilací a pak dva dny po ní – ale jen v situaci, že se nám pokožka už uklidnila a není na ní viditelné nějaké výrazné podráždění.

6. samozřejmě existuje i spousta různých krémů, ošetřujících depilovaná místa, jejich účinky jsou ale dosti individuální. Nejčastěji se doporučují ty, které jsou obohacené vitamíny A, C a E a také různé panthenolové a také zinkové masti.

7. při depilaci nikdy nesmíme zapomínat na hygienu. Tím většině problémů můžeme předcházet.