Odstranění chloupků v obličeji

Asi pro každou ženu jsou chloupky v obličeji takovým menším soukromým prokletím. Hlavně pokud se jedná o brunetku, u které je každý chlup velmi výrazně viditelný. Můžeme je trhat jeden po druhém jemnou pinzetou. Můžeme se také svěřit do rukou odborníkům z nějakého kosmetického salónu. A také při odstraňování chloupků můžeme vyzkoušet vosk nebo různé ověřené domácí metody.

Pleťová maska z kurkumy

Kurkuma má velmi zajímavé antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Ženy v Indii ji také tradičně používají pro zesvětlení pleti a… chloupků. Navíc dokáže zpomalit jejich růst. Z mléka a tohoto koření si připravíme hodně hustou kašičku, kterou poté naneseme na obličej a necháme dvacet pět minut účinkovat. Po uplynutí této doby tvář promneme prsty a následně vše omyjeme a ošetříme. Všechny chloupky sice zázračně nevypadají, ale část zmizí a zbylé budou světlejší. Navíc už  tolik neporostou. Tuto masku je dobré kombinovat s nějakým dalším způsobem domácího odstraňování.

Vajíčková maska

Připravíme si směs jednoho až dvou bílků smíchaných s cukrem a škrobem. Na jeden bílek se dává jedna polévková lžíce cukru a půl lžíce škrobu. Vše vyšleháme úplně dohladka a pak naneseme na obličej. Necháme několik minut zasychat a pak ji opatrně z obličeje strháváme. Po několikeré aplikaci by se nám mělo podařit odstranit většinu chloupků. Zastánci domácí kosmetiky srovnávají účinky vajíčka s voskem, mělo by ale být pro pleť přeci jen trochu šetrnější.

Maska z brambor a čočky

Tato maska dokáže velmi účinně chloupky odstranit a pokud nám přeci jen náhodou nějaký zůstane, tak ho díky účinkům bramborové šťávy výrazně zesvětlí. Den před její přípravou namočíme hrst čočky a necháme ji minimálně přes noc změknout. Druhého dne čočku co nejjemněji rozemeleme nebo rozdrtíme. Oloupeme dvě brambory, nastrouháme a vymačkáme z nich do čočky šťávu. Přidáme lžíci až dvě medu, lžíci citronové šťávy a všechno pořádně rozmícháme, aby nám vznikla lepivá pasta. Pokud je směs příliš řídká a nelepí, přidáme trochu medu a škrobu. Pokud je příliš hustá, rozředíme ji bramborovou a citronovou šťávou. Naneseme ji na místa, ze kterých chceme odstranit chloupky. Necháme dvacet minut účinkovat a po zaschnutí ji jemně stíráme prsty. Nakonec obličej omyjeme a ošetříme oblíbeným krémem.