Jak přivolat menstruaci

Samozřejmě z hlediska zdraví je nejlepší, když necháme náš organismus, aby si menstruaci řídil sám. Ale někdy nastanou situace, kdy se nám její načasování příliš nehodí a potřebujeme ji z různých důvodů s jistým předstihem vyvolat. Pokud máme jistotu, že nejsme zrovna ve stavu radostného očekávání, většinou to není vůbec složité a nemusíme běžet za gynekologem pro prášky.

Asi nejoblíbenější a nejpříjemnější způsob, kterým můžeme přivolat menstruaci, je horká koupel. Uvolňuje a hlavně urychluje krevní oběh – krev proudí tělem rychleji pod větším tlakem. Také se tradičně doporučuje koupání doprovázet masáží dolní části břicha – lepší než ruka je proud vody ze sprchy. Takovou koupel je dobré několik dní za sebou opakovat. Někdy se doporučuje ji ještě obohatit o nějakou příjemnou a relaxující vůni. Samozřejmě lidé, kteří mají sprchový kout, mohou mít s koupelí jistý problém (a někomu nevyhovuje dlouhé povalování ve vodě). I v takovém případě existuje řešení založené na podobném principu – použijeme termofor nebo nahřáté ručníky.

Mezi babskými radami, jak můžeme přivolat menstruaci, rozhodně nemohou chybět ani bylinky. Tradičně se doporučuje pití různých čajů z třezalky, měsíčku, řebříčku, zázvoru nebo zelené petrželky. Pít bychom je měli pravidelně. Jen pozor, i bylinky jsou léky. Je dobré jejich užívání probrat s lékařem a obzvlášť opatrní by měli být nemocní lidé, co již nějaký medikament předepsaný mají (vůbec v případě nemoci je lepší takovéto hrátky s organismem raději odložit). Navíc v tomto případě ne vše účinkuje na každého. Je rozumné ozkoušet, který čaj zrovna v našem případě nejlépe působí a rozhodně je nemíchat. Čaje bychom měli hodně obohatit citronovou šťávou o vitamín C a vůbec celkově zvýšit přísun tohoto vitamínu.

No a asi každý si všiml, že menstruaci dokáže přivolat i větší fyzická námaha. Určitě nemusíme z tohoto důvodu chytat za krumpáč nebo jít do lesa stromy kácet. Bohatě stačí pravidelné aktivnější cvičení, které by mělo trvat přibližně půl hodiny. Nejvíce se věnujeme cvikům, které mají větší vliv na břicho – mimo jiné se jedná o dřepy, sedy-lehy nebo nůžky. Pomoci s vyvoláním menstruace může i větší zátěž při běhání nebo jízdě na kole. No a když to budeme kombinovat ještě s čajíkem a teplou koupelí, úspěch je téměř zaručen.