Jak prodloužit životnost řasenky

řasenkaObvyklá životnost řasenky je kolem tří měsíců, i když není neobvyklé, že nám přestane sloužit již po několika týdnech*. Přitom se dá relativně snadno dosáhnout toho, aby nám vydržela alespoň kvartál nebo dokonce i půl roku. Většinu potíží ve skutečnosti nezpůsobuje nákup nekvalitního výrobku, ale to, že s ním špatně zacházíme.

1. každá kvalitní řasenka nabírá dostatečné množství barvy hned při prvním vytažení. Jenže většina lidí si myslí, že když ji budou namáčet několikrát, tak výsledek bude lepší. Nebude a zároveň se tím sníží její životnost, protože do nádobky vtlačíme hodně vzduchu a tím pádem urychlíme vysychání.

2. další věc, která urychluje vysychání a tím pádem i zkracuje životnost je špatné zavírání řasenky. Velmi často ji ve spěchu jen tak zasuneme, ale už nezašroubujeme. A to je samozřejmě chyba.

3. kartáček vkládáme zpět pomalu.

4. kdykoliv si všimneme na kartáčku zbytků zaschlé barvy, opláchneme ho micelární vodou nebo odličovacím mlékem. Někdy se doporučuje preventivně omývat kartáček každý týden, jen je to nutné dělat jemně, abychom ho náhodou nedeformovali.

5. kartáček se vždy snažíme vkládat zpět rovně, také ho neotíráme o okraje nádobky (nadbytečné množství barvy otřeme například do papírového kapesníčku nebo do kosmetického tampónu) a různé s ním nekroutíme.

6. pro lepší trvanlivost a také z hygienických důvodů je dobré používat jednorázové kartáčky.

7. když už cítíme, že i přes veškerou snahu řasenka začíná tuhnout a vysychat, můžeme se ji pokusit ještě trochu rozhýbat. Nejdříve ji pečlivě uzavřeme a pak na několik minut ponoříme do teplé vodní lázně. Pro ustálení efektu u voděodolných řasenek ještě nakapeme pár očních kapek nebo trošičku pleťového tonika. U obyčejných stačí destilovaná voda nebo fyziologický roztok.

* osobní zkušenosti s trvanlivostí řasenek jsou opravdu různé, ale na druhou stranu bychom měli vycházet hlavně z toho, co je uvedeno jako její trvanlivost přímo od výrobce. Jestli je u stejného výrobku dlouhodobě kratší, tak buď děláme něco špatně, například ji vysoušíme, a nebo se jedná o nekvalitní zboží.