Úsměv může lidi okouzlit i znechutit. Velkou roli v tom hraje stav našeho chrupu a také jeho barva. Pokud se na někoho usmějeme dokonale bílými zuby, určitě dosáhneme mnohem více, než když jejich převládající barva je žlutá (o zbytcích jídla či viditelných kazech raději ani nemluvě). Zářivý úsměv nám garantuje každodenní čištění, pravidelné návštěvy u zubaře a také jednou za čas stojí za to si zuby vybělit. Může nám s tím pomoci odborník, lze také koupit různé drahé přípravky a nebo se spolehneme na osvědčenou babskou radu.
Paradoxně zuby nám pomůže vybělit… uhlí. Samozřejmě nejde o hnědé či černé, kterým se topí v elektrárnách, budeme potřebovat klasické živočišné také nazývané aktivní. Jeho specifická struktura velmi dobře váže různá znečištění (čili v tomto případě nehezký žlutý nános) a zároveň nemá vliv na minerály, k jejichž ztrátě dochází po většině způsobů bělení. Také je šetrné ke sklovině. Jediné co nezvládá, je odstranění klasického zubního kamene, ale pokud si chrup čistíme dvakrát denně, tak by nám neměl vůbec vznikat. Účinky živočišného uhlí podpoří ještě kokosový olej, který má specifické antibakteriální vlastnosti a není na škodu si sehnat hřebíčkovou silici, zvláště pokud máme nějaké problémy s dásněmi (látky obsažené v tomto asijském koření využívají i zubaři ve svých přípravcích).
A jak tedy máme postupovat, když si chceme vybělit doma zuby? Není nic snadnějšího. Vezmeme šest tabletek živočišného uhlí, rozdrtíme je na jemný prášek a ten smícháme s přibližně dvěma lžičkami kokosového oleje tak, aby nám vznikla hladká pasta. Případně při potížích s dásněmi přikápneme výše zmíněnou hřebíčkovou silici (ne víc než dvě kapky, jedna by měla bohatě stačit). Připravenou směs přeložíme do nějaké nádobky, kterou uskladníme v suchém místě. Na zuby ji nanášíme kartáčkem, můžeme přitom i jemně promasírovat dásně (pokud možno nedíváme se přitom do zrcadla, černý úsměv není nic krásného). Pak přibližně na dvě minuty zavřeme pusu, kterou po uplynutí této doby různě „prošpulíme,“ aby se směs dostala do všech koutků. Přitom ji máme stále zavřenou. Následně vše vyplivneme a zuby si velmi pořádně vypláchneme. Efekt pocítíme už po prvním použití uhlí, zuby budou výrazně hladší. Ale pokud je máme hodně žluté, dobře vybělit je dokážeme jen pokud kúru budeme opakovat obden – později, až budeme se stavem spokojeni, stačí už je jen udržovat v zářivé bělobě jednou za deset až čtrnáct dní.