Okurka s jablkem na nehty

Příčin, proč máme poničené nehty, existuje velké množství. Někdy je to záležitost nedostatku nějakých látek v organismu, jindy jde o nemoc nebo nějakou plíseň a v dalších případech se může jednat i o efekt nadměrného používání chemie (špatný výběr laků apod.). Samozřejmě vždy bychom měli najít důvod, proč naše nehty nevypadají příliš dobře a ten pak individuálně řešit, ale nikdy neuškodí je trochu přirozeně posílit. Pomoci může okurka, jablko a také citronová šťáva.

A proč zrovna bychom měli vybrat právě toto ovoce a zeleninu?  Odpověď je prostá. Okurky posilují strukturu nehtu. Citronová šťáva má podobný efekt a je velmi vhodná pro měkké, křehké a roztřepené nehty. Také je vyhlazuje a navrací velmi hezký přirozený lesk. Jablko také posiluje keratin neboli rohovinu a navíc ji ještě zesvětluje  a urychluje regeneraci. Vyšší obsah pektinu má hydratační vlastnosti.

Střední okurku a polovičku jablka pořádně umyjeme a nastrouháme na jemném struhadle – i se slupkou, v případě jablka samozřejmě bez ohryzku. Z půlky citronu pečlivě vymačkáme šťávu. Vše promícháme a do vzniklé řídké kašičky namočíme konečky prstů na dvacet minut. Efekty bychom měli uvidět ihned po skončení této výživné lázně. Ta je vhodná de facto pro každého, jen někteří lidé mohou být mírně citliví na citronovou šťávu. V takovém případě si pomocí vatičky, kosmetického tamponu nebo čistítek do uší potíráme pouze nehty co pár minut po dobu přibližně jedné hodiny. Pro trvalejší efekt bychom měli kosmetický zákrok opakovat přibližně obden.

Velmi podobnou směs můžeme použít i při péči o ruce, místo půlky jablka budeme potřebovat celé (pokud možno tvrdší a kyselejší, ale samozřejmě musí být zralé) a při vymačkávání šťávy z citronu přidáme i dužinu (samozřejmě bez peciček). Do celku vmícháme těsně před aplikací pět kapek tříprocentního peroxidu vodíku. Do kašičky můžeme namočit ruce a nebo si vezmeme rukavice, ty naplníme připravenou směsí a natáhneme je na ruce. Na poprvé to vyzkoušejme jen po dobu deseti minut, podle výsledků můžeme pak čas prodloužit na dvojnásobek.