Přírodní zesvětlení tmavých vlasů

Pravých blondýnek ve skutečnosti není mnoho, stanoví podle různých odhadů jen kolem deseti procent ženské populace. Co je vzácné, to je i více žádané, proto mnoho žen přemýšlí o tom, jaký bude nejlepší způsob zesvětlení jejich tmavých vlasů. Existují metody řekněme chemické, ale jsou zde také tradiční přírodní postupy.

Jedna z asi nejstarších a nejpopulárnějších metod zesvětlení tmavých vlasů využívá citronovou šťávu. Vymačkáme dva citrony a přidáme k nim trošku panenského olivového oleje (ten bude mít ochrannou a vyživovací funkci). Směs naneseme opatrně na vlasy, rozčešeme a vyjdeme ven na sluníčko. Procházíme se dvě hodiny mimo stín. Samozřejmě ochrana pleti je nutná (vyžijme krém se silným faktorem), užitečné je mít s sebou také dostatek tekutin na pití. Po návratu domů ještě počkáme a za hodinu si umyjeme vlasy. Zesvětlení můžeme výrazně zesílit opakováním, ale nepřeháníme to. Abychom si nepoškodili vlasy, mělo by to být maximálně jednou za týden.

V našich geografických podmínkách byl citron přeci jen dlouhou dobu špatně dostupným luxusem. Ale to neznamená, že by se české ženy nesnažily o zesvětlení svých tmavých vlásků. Zvláště protože zde nikdy nebyla převaha čistě germánských či čistě slovanských modrookých blond typů. V našem regionu se pro tento účel tradičně využívala přírodní síla heřmánku. Půl sklenice jeho květů zalijeme dvěma sklenicemi vroucí vody a necháme pod pokličkou vychladnout. Používáme na oplachování vlasů po mytí. Heřmánek můžeme docela dobře posílit. Buď tam ještě přidáme šťávu z … jednoho citronu a nebo ještě navíc i na mytí používáme heřmánkový šampon.

Trošku modernější metoda zesvětlení vlasů, ale stále plně naturální, využívá sílu silic. A jakých? No samozřejmě jde o heřmánkovou a citronovou. Potřebujeme jednu lžíci olivového oleje (zase aby naše vlasy chránil a vyživoval, jako v případě výše) do které přidáme po třech kapkách od každé silice. Směs poté velmi pečlivě rozčešeme od kořínků až ke konečkům. Při dlouhých tmavých vlasech bychom měli přejet kartáčem přibližně padesátkrát, u kratších zhruba třicetkrát. Necháme působit dvacet minut a po uplynutí této doby hlavu omyjeme obvykle používaným šamponem. Tuto metodu zesvětlení můžeme aplikovat na vlasy přibližně třikrát týdně.