Účinné cviky na zadek

Asi každá žena touží po tom, aby měla hezký pevný zadeček. Bohužel žijeme v době, kdy lidé většinu času sedacím způsobem života a to při formování hezké postavy, jejíž nedílnou součástí je i dobře vytvarované pozadí, nesvědčí. Proto je užitečné znát různé účinné triky a cviky na zadek.

1. dáme si ruce v bok, váhu přeneseme na pravou nohu, zatneme zadeček a levou zdvihneme do strany. Nohy prostřídáme a celý cvik opakujeme patnáckrát.

2. lehneme si na břicho a opřeme o lokty. Skrčíme jednu nohu v kolenu a švihneme jí nahoru. Pak to samé uděláme druhou nohou a nakonec ještě oběma najednou. Cviky opakujeme celkem dvacetkrát.

3. mírně se rozkročíme, uděláme jednou nohou krok do předu a pak pokrčíme kolena tak, aby nám vznikl pravý úhel. Nohy prostřídáme a zopakujeme všechno desetkrát.

4. cviky na zadek lze provádět i při práci na židli tak, že si toho, že zrovna cvičíme vůbec nikdo nevšimne. Stačí si vzpomenout každou hodinu a pak na střídačku přibližně tři minuty zatínat levou a pravou půlku hýždí.

5. mezi cviky, které jsou na zadek velmi účinné a zároveň od nás nevyžadují vlastně skoro žádnou práci patří i obyčejné zatínání obou půlek v každé chvíli, kdy si na to vzpomeneme. Nejlepší je to v situaci, kdy se narovnáváme.

6. prospěšná může být i pravidelná krouživá masáž zadečku po každé sprše. Měla by trvat přibližně deset minut, pokud možno ji provádíme masážní rukavicí.

7. účinné jsou i různé zeštíhlující krémy s kofeinem, mátou, skořicí či guaranou, které bychom měli každý den vtírat do pokožky na zadku. Po vetření je dobré mírně „proštípat“ kůži na hýždích tak, aby se dobře prokrvila.

Pozor, žádné cviky a kosmetika nám nepomohou, jestli nebudeme dodržovat správný a zdravý jídelníček. Jestliže chceme pevný a hezký zadek, tak určitě musíme omezit tučná masa, bílé pečivo, sladkosti, jídla z polotovarů a fast foody. Denně bychom měli pít kolem dvou litrů minerální vody, v jídelníčku by mělo významnou roli odehrávat celozrnné pečivo, ovoce, zelenina, méně tučné mléčné výrobky, libové maso, ryby a kvalitní rostlinné oleje.  Kromě výše uvedených cviků přímo určených na zadek a zpevnění jeho svalstva je dobré se navíc pravidelně hýbat, chodit na procházky a věnovat se nějakému sportu.