Jak na hezký zadek

Hezký pevný zadek to je sen mnoha žen. No a vlastně v poslední době existuje i nemalé množství mužů, kteří sní o něčem podobném také. Hodně může pomoci jak správná dieta, tak i trochu cvičení a pohybu, díky kterému naše prodloužení zad, bude opravdu ideální.

Rozhodně nemůžeme věřit nějakým krémům nebo jiným věcem, které slibují bezpracně skvělý efekt. Za hezký zadek je nutno zaplatit trochou snahy, týkat se bude hlavně pohybu a také jídelníčku. Rozhodně pokud plánujeme cokoliv, ale jíst hodláme stále v různých fast foodech nebo toužíme po jídelníčku plném chipsů a jiných buráků nebo řízečků, tak si se zadečkem nepomůžeme. Je nutno co nejvíce redukovat tuky a jejich místo v menu zastoupíme zeleninou a ovocem. Místo tučného masa si dáme libové a pocit nasycení dožeňme salátem. Místo smaženého pokrmu, který je nasáklý přepáleným olejem, dejme si něco pečeného nebo dušeného či vařeného. Spolu s tučným a smaženým bychom měli maximálně omezit také sladkosti, pokud bez nich nedokážeme žít, zkusme je co nejvíce nahradit sezónním ovocem, které má cukru  také hodně (a sušené meruňky či švestky nebo brusinky také nejsou k zahození). Při zobání se věnujme nejen sušenému ovoci, ale také různým nepraženým a nesoleným oříškům a mandlím. Je nutno pít hodně tekutin a pokud možno maximálně zmenšit solení.

Pohyb, či možná přesněji ty nejsprávnější cviky na pevný zadek, dokáže přesně určit specialista. Ten přizpůsobí cvičební režim vaší váze a velikosti. Ale pokud nemáme na osobního trenéra a nebo se stydíme jít někam mezi lidi a požádat o pomoc, samozřejmě nic není ztraceno. Velmi dobře může posloužit jeden z nejjednodušších cviků, který každý zná asi už od dětství. Jedná se o dřepy. Každý den, ráno a večer série dřepů rozhodně zadek vylepší – stačí začít pomalu a není nutno překročit třicítku na jeden zátah. Ještě lepší variantou jsou dřepy na jedné noze, které poté prostřídáme stejnou akcí na druhé. Ale toto vyžaduje nejen dobrou fyzickou kondici, ale cvičící musí mít také dobrý cit pro rovnováhu. Trénink je možné začít tak, že vytáhneme jednu nohu před sebe a na té druhé se pokusíme sehnout, co nejvíce to půjde. Pomoci by nám mohlo i vykopávání nohou. Vykopneme při kroku vpřed a při vracení kopající nohy jemně přidřepneme.  Můžeme si také lehnout na záda, skrčit kolena a ruce natáhnout podél těla. Poté je nutno natáhnout svaly na zadku, nadzdvihnout kyčle jak to půjde a pak je pomalu opustit dolu. Toto cvičení bychom měli opakovat každý den po dobu deseti minut.  A jinak nezapomínejme na klasický pohyb. Procházky či běhání jsou výborné, ale skvělý efekt udělá i malá změna různých návyků. Například místo cesty výtahem stačí jít po schodech. A když plánujeme někam jet autem, co si to rozmyslet a vybrat místo toho kolo. A nebo pokud ho nemáme, tak cesta pěšky (může to být i částečně s využitím MHD, stále tělu prospějeme více, než když ho povezeme od vchodu ke vchodu jen v káře). Z pohybových aktivit, kterým se můžeme věnovat ve volném čase, hezký zadek vytváří tanec, jízda na bruslích a běhání.