Domácí hydratační pleťové masky

Léto a sluníčko většina lidí miluje dokonce tak silně, že za větším množstvím slunečních paprsků vyráží do různých teplejších oblastí na jih od naší republiky. Koupeme se, relaxujeme, chytáme bronz a… tím pádem dříve nebo později musíme řešit problémy s příliš vysušenou kůží. Pomoci mohou různé domácí hydratační masky.

Meruňková – dvě hezké a dokonale zralé meruňky zbavíme pecek a propasírujeme. Do dužiny přidáme lžičku panenského olivového oleje, škrobu, mléka a vše pořádně rozmícháme (jestliže máme po ruce vitamín E, přidejme do směsi jednu kapičku). Naneseme na obličej a necháme patnáct minut účinkovat. Poté hydratační masku samozřejmě opláchneme.

Avokádová – avokádo podélně rozřízneme, z jedné půlky vydlabeme dužinu a tu rozmačkáme. Přilijeme rozkvedlaný žloutek z čerstvého vajíčka, rozmícháme a na konec ještě přikápneme trošku citronové šťávy. Masku rovnoměrně naneseme na vysušenou kůži, necháme působit deset až dvacet minut a pak ji teplou vodou opláchneme.

Banánová – zralou půlku banánu (lepší je přezrálejší než zelený) rozmačkáme a rozmícháme se dvěma lžícemi zakysané smetany. Ke směsi přidáme několik kapek panenského olivového oleje, naneseme ji na obličej a po čtvrt hodině účinkování všechno pořádně smyjeme.

Vaječná – dva žloutky pořádně vidličkou rozkvedláme a přidáme k nim tři lžíce panenského olivového oleje a dvě lžičky čerstvě vymačkané citronové šťávy. Tuto hydratační pleťovou masku bychom měli nechat účinkovat přibližně deset minut a pak ji můžeme omýt vlažnou vodou. Vejce rozhodně musíme pořídit a použít čerstvá – je lepší si pro ně ten den zajít do obchodu než vytahovat nějaká starší z lednice.

Lněná – lněné semínko je takový malý zázrak s velmi širokým využitím, i když v domácí kosmetice zatím z neznámých důvodů až tak populární není. Ale na dobrou vyživující a hydratační pleťovou masku se hodí velmi dobře. Vezmeme dvě lžíce semínka, které zalijeme malým množstvím vody, uvedeme do varu a počkáme, dokud se nám nevytvoří taková klihovitá kašička. Tu naneseme na gázu a přiložíme na vysušenou kůži. V tomto případě necháváme vše působit zhruba dvacet minut.