Domácí vyhlazení vrásek

Nejdříve naši pleť sužuje akné a když už si člověk myslí, že vše je konečně v pořádku a dokonalé, začnou se pomalu objevovat vrásky. A každodenní boj začíná znovu. Na druhou stranu nemusíme hned panikařit a vydávat obrovské částky peněz na drahé kosmetické přípravky a kúry. I domácí způsoby na vyhlazení vrásek jsou velmi účinné.

1. jeden způsob je tak banální, že ho lze vlastně zařadit mezi tak zvané babské rady. Nepotřebujeme ani masáže ani nějaké speciální krémy, jen si každý den musíme dopřát přibližně čtvrt skleničky panenského olivového oleje. Jestliže ho někdo nedokáže vypít jen tak, je možné ho ochutit bylinkami, česnekem či paprikou (prostě je necháme pár dní louhovat) a kromě pití podobné množství můžeme do těla dostat i tím, že ho nalijeme na pečivo místo másla či margarínu a nebo ho využijeme salátech. Nebo samozřejmě můžeme použít kombinaci těchto metod, čili ráno si odměříme čtvrt skleničky a pak postupně odléváme do svých porcí jídel (studených nebo vychladlých). Večer bychom měli už mít prázdno a nebo na vypití zbude jen minimální množství. K vyhlazení vrásek samozřejmě nedojde okamžitě, ale efekty jsou jisté a přibližně do tří čtyř týdnů pozorovatelné.

2. podobné účinky na vrásky jako olivový olej má i panenský kokosový olej. Sice nám stačí jen tři lžíce denně, ale bohužel nelze ho tak univerzálně využít při přípravě studené kuchyně.

3. vrásky, které vznikají díky působení slunečního světla vyhlazujeme (a navíc omezujeme riziko jejich vzniku) také vnitřně. Mlsouni asi budou nadšeni… stačí každý den jíst pár kostiček hořké čokolády (čím více hořká, tím je z tohoto hlediska lepší). Mléčná takto bohužel nefunguje, přesněji její účinky jsou velmi slabé a množství čokolády, které bychom museli do sebe nacpat pro dosažení stejných efektů, by našemu zdraví uškodilo jinde.

4. dobrá je i dvoutýdenní mrkvová kúra. Každý den si dopřejeme skleničku kvalitní šťávy z mrkve a nejpozději za čtrnáct dní bychom měli vidět výsledek. Samozřejmě velmi důležitá je kvalita šťávy, měla by být stoprocentní nebo doma připravená.

5. důležitý je i správný pitný režim. Díky dostatečnému přísunu tekutin (samozřejmě jde o vody či kvalitní čaje nebo bylinky a ne o bublinkové nápoje) vyplachujeme z organismu různé škodlivé látky, zpomalujeme vznik vrásek a díky zdravějšímu vzhledu pleti jsou také výrazněji vyhlazené.

6. také při přímé péči o pleť lze použít domácí metody. Na vrásky velmi dobře působí obyčejný bílý jogurt (přírodní) nebo kvalitní zakysaná smetana. Na večer vybraný mléčný výrobek naneseme na nejvíce ohrožená místa, necháme vsáknout, pak kůži jemně promasírujeme a opláchneme teplou vodou.

7. no a neměli bychom zapomínat na to, že tvorbě vrásek hodně pomáhá stres. Takže je důležité se mu pokud možno co nejvíce vyhýbat.