Hroznové víno pro krásu

Chuti a vlastností hroznového vína si lidstvo váží již několik tisíc let. Lahodné plody byly vždy považovány za vybranou pochoutku a navíc po vylisování a vykvašení se z nich získává opojný nápoj, jehož vlastnosti opěvují tisíce či dokonce desetitisíce básní a písní. No a samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na pozitivní vliv hroznů na naše zdraví a pro někoho možná i překvapivě  na krásu.

Vlastností hroznového vína si všiml i kosmetický průmysl a proto výtažky z hroznů můžeme najít v mnoha zkrášlujících přípravcích – přidávají se hlavně do krémů, pleťových vod a kosmetických masek. Velmi dobře hydratují, pomáhají zvýšit elasticitu a zdraví pokožky, vyživují, zpevňují a celkově posilují naši kůži. Obsahují vysoké množství a dobrou kombinaci flavonoidů s vitamíny C a E, díky čemu přípravky s výtažkem hroznového vína pomáhají zakrýt viditelné efekty stárnutí. Redukují tvorbu sebum neboli kožního mazu, takže jsou vhodné pro lidi, kteří mají problémy s mastnější pletí. Přímou sílu hroznového vína můžeme vyzkoušet i sami doma – stačí si jen koupit trochu ovoce.

Jednoduchá vyživující a hydratační maska – vezmeme si hrst hroznů, zbavíme je peciček (nebo koupíme hrozno bezpeckové) a oloupeme. Dužiny rozmačkáme vidličkou, naneseme na obličej a necháme působit patnáct minut. Pak vše otřeme vatičkou a teprve poté kůži omyjeme a ošetříme.

Vyživující maska se žloutkem – k vypeckované a oloupané hrstce hroznů přidáme jeden žloutek a med. Rozmačkáme, promícháme a naneseme na obličej. Tam pleťovou masku necháme působit také čtvrt hodiny a pak ji vlažnou vodou opláchneme.

Hroznové víno na kruhy a otoky pod očima – větší bobule nakrájíme velmi ostrým nožem na tenké plátky a na chvíli je namočíme do ledového plnotučného mléka. Pak je přiložíme pod oči a necháme účinkovat deset až dvacet minut. Poté ještě místo pod očima opláchneme a ošetříme oblíbeným krémem.

Pro posílení nehtů a zjemnění kůže na rukou – do rozmačkané kašičky z dužiny hroznů přidáme tvaroh, med a olivový olej, velmi pečlivě rozmícháme, aby se nám všechny suroviny co nejlépe spojily a pak si vše naneseme na nehty a ruce. Natáhneme na ně kosmetické rukavice a necháme účinkovat půl hodiny. Pak vše omyjeme a ruce ošetříme krémem.