Jablečný ocet na vlasy

Jablečný ocet není jen přírodní kuchyňské dochucovadlo. Patří mezi velmi oblíbená domácí léčiva, která využíváme při detoxikaci organismu nebo problémech s metabolismem. Ale ani tím jeho účinky nekončí, můžeme ho použít zevně a oplachovat si jím pravidelně vlasy.

Jablečný ocet obsahuje draslík, fosfor, vápník, chlor, hořčík, síru, křemík a sodík. Také v něm najdeme kyselinu mléčnou a octovou, to vše doplní pektiny a vitamíny A, B, C a E.  Tato kombinace zdraví prospěšných látek snižuje vypadávání vlasů a množství lupů. Také pomáhá udržovat správné pH pokožky na hlavě a snižuje tvorbu kožního mazu. Při pravidelném používání jablečného octa jsou vlasy měkčí, lesklejší a výrazně lépe se rozčesávají.

A jak ocet na vlasy používat? Někdy se doporučují i radikální metody, při kterých úplně nahradí klasické šampony a nebo jejich přírodní alternativy. Takovýto přístup ale nemusí všem vyhovovat. Jednodušší, a asi i pro naprostou většinu lidí přijatelnější, je využití octa při oplachování po umytí hlavy. Nejdříve si v jedné skleničce studené vody rozmícháme dvě lžíce jablečného octa. Pak si umyjeme vlasy svým oblíbeným šamponem, případně je ještě můžeme ošetřit kondicionérem. Nakonec už jen hlavu opláchneme připravenou octovou směsí a máme hotovo. Účinky bychom měli poznat okamžitě, ale samozřejmě s postupem času budou ještě výraznější a lepší.

Některým lidem vůně jablečného octa příliš nesedí a snaží se ho z hlavy rychle opláchnout vlažnou vodou (a pak se k této metodě už nikdy nevrátí). Ale nemá to moc velký smysl, protože zápach relativně rychle sám vytěká a nikdo nepozná, čím jsme si vlasy oplachovali. Pokud ale někdo má stále s vůní problém, může si hlavu opláchnout ještě jednou čistou vodou po přibližně čtvrt hodině. Sice tím částečně oslabí léčivé účinky, ale neodstraní je úplně.

tip: jablečný ocet můžeme dnes bez problémů koupit nejen v obchodech se zdravou výživou, nabízí ho i některé velké obchodní řetězce. Ale při častém používání to může být najednou trochu drahý špás, v takové situaci se může hodit domácí výroba. Popis jak si ho připravit si můžete přečíst zde.

1 komentář u „Jablečný ocet na vlasy“

  1. Dobrý den, já osobně si vtírám jablečný ocet bez jakéhokoliv ředění přímo do blasů. Neví, zda-li je to agresivní, ale zatím stále ještě nějaké vlasy na hlevě mám a nepadají mi. : o ))

Komentáře nejsou povoleny.