Skořicová pasta proti akné

Proti akné existují desítky nebo stovky různých babských rad a přinejmenším stejné množství kosmetických či léčivých přípravků. Ale ideální lék, který by fungoval po každého se bohužel stále nenašel. Proto člověk, kterého trápí nadměrné množství vřídků zkouší různé metody a snaží se najít tu, která je ideální pro jeho pleť. Některým lidem proti akné pomáhá i obyčejná skořicová pasta.

Skořice patří mezi jedno z nejstarších používaných koření. Ceníme si ho pro jeho výraznou štiplavě nasládlou vůni, která se v naší zemi většině lidí spojí s nějakým jablečným koláčem, lívanci a nebo krupicovou kaší. Ale krásná aromatická vůně to není všechno, co našemu tělu skořice může nabídnout. Má také schopnost odstraňovat únavu, povzbuzuje a rozveseluje. Účinkuje antisepticky, pomáhá likvidovat viry a plísně. No a ještě k tomu rozehřívá organismus, povzbuzuje práci srdce, zlepšuje trávení a regeneruje pokožku. Právě ten poslední účinek se dá využít i při nekonečné válce s akné.

Na přípravu skořicové pasty budeme potřebovat doslovně pár minut a výrobu zvládne bez nadsázky i malé dítě. Neskladujeme ji, správně účinkuje jen čerstvá. Množství záleží od „kalamity“ na obličeji, poměr by měl být zhruba půl lžičky minerální vody na čtvrt až půl lžičky mleté skořice. Tekutiny dejme raději na začátku méně, je možné ji vždy přidat. Pasta by měla být hladká a musí se udržet na obličeji – čili nesmí být příliš tekutá. Pak už jen nanášíme maličké množství na každý vřídek (v žádném případě nemažeme celý obličej, aplikujeme jen přímo na akné) a necháme účinkovat dvacet minut – pozor prvních pár minut hodně pálí. Nakonec tvář omyjeme vlhkým kosmetickým tampónem. Léčba lze opakovat dvakrát denně a u těch, na které zabere, výrazně urychlí hojení neoblíbených beďárků.

Jak už je napsáno na začátku, skořicová pasta nemusí účinkovat u každého (rozhodně by ji neměli používat lidé, kteří mají potíže s kuperózou neboli rozšířenými žilkami), problémy s akné jsou záležitost hodně individuální. Navíc toto koření může u někoho vyvolat i alergickou reakci, nejdříve bychom si účinky na naši pokožku měli vyzkoušet jen na jednom či dvou uhřících. A pokud bude vše v pořádku, věnujeme se i zbytku obličeje.