Jak se rychle odmilovat

Jen velmi málo lidí dokáže celý život milovat a žít pouze s jedním člověkem. Většina z nás to mnohokrát zkouší a hledá pravou lásku, prožívá chvíle štěstí a pak také po rozchodu pravidelně přichází ten moment, kdy bychom se potřebovali rychle odmilovat a začít znovu žít a hledat. Na každého účinkuje něco trochu jiného a nebo kombinace několika různých způsobů.

Jestliže po rozchodu máme pocit, že život ztratil jakýkoliv smysl a že už může být jen špatně nebo ještě hůř, stačí si položit jednu prostou otázku. Jak jsme žili před vztahem? Opravdu až do momentu zamilování bylo všechno tak beznadějné a prázdné? A nebo jsme měli spoustu různých zájmů a aktivit, které vyplňovaly náš čas a hlavně jsme se při nich výborně bavili? Rada, která pomůže se rychle odmilovat je proto snadná, vraťme se ke kořenům a k tomu, co nás těšilo dříve.

Někdy se nám po skončeném rozchodu zdá, že expartner byl naprosto skvělý a dokonalý a nikdy už někoho tak ideálního nemůžeme najít. I v takovém případě existuje způsob, díky kterému bychom se měli výrazně rychleji odmilovat. Vezměme si nějaký sešit a začněme do něj psát vše, co se nám na naší bývalé lásce nelíbilo. Na začátku to může být těžké, ale každý má nějakou tu vadu na kráse a stačí začít obyčejnými drobnostmi, jako jsou například pohozované kapesníky, neuklizený kartáček na zuby nebo naopak chorobná pořádkumilovnost. Pak už lze přemýšlet o takových věcech jako například rozdílný vkus na oblečení nebo parfémy. Pak si připomeňme chrápání, divné záliby v jídle nebo například nepříjemný či zvýšený tón hlasu. Případně přílišná upovídanost nebo naopak i mlčenlivost mohly být také v leckteré situaci iritující. Jak jednou začneme, velmi rychle zjistíme, že seznam vad „ideálu“ se velmi rychle začne naplńovat.

V tom, abychom se mohli rychle odmilovat, nám velmi často brání i to, že se neustále snažíme zjišťovat, jak bývalý partner žije a co, kde a s kým dělá. To je základní chyba. Jestliže toužíme začít nový život, neměli bychom se o něj zajímat více než o jakoukoliv jinou cizí osobu. Dokonce je lepší, když se o něj zajímáme méně nebo pokud možno vůbec. Co sejde z očí, sejde i z mysli.

Velmi důležité je také to, abychom po ukončení vztahu jen tak neseděli sami doma a nerozebírali neustále to, co bylo. Odmilovat se můžeme jen za předpokladu, že začneme znovu žít a scházet se s jinými lidmi. Není nutno se okamžitě vrhnout do nového vztahu, ten by byl jistým trucem a sice nám pomůže s bývalou láskou skoncovat, ale takový výběr je většinou jen zdrojem velkého budoucího zklamání. Raději se domluvme s přáteli – vzpomeňme si na to, kolikrát jsme nemohli jen tak vyrazit s někým, kdo nám byl blízký, jen proto, že partner si to nepřál a nebo jste zrovna měli nějakou společnou záležitost, kde vy jste se přizpůsobili jeho nápadům a přátele odsunuli na druhou kolej.

Samozřejmě někdy může nastat i situace, kdy nic z výše osvědčených způsobů, jak se rychle odmilovat nefunguje. Ale ani to by neměl být důvod k zoufalství. Možná jen potřebujeme větší odstup k našemu dřívějšímu životu. Jiný úhel pohledu nám může poskytnout „přítel vrba„, kterému celou situaci popíšeme. A jestliže ani to nestačí, dnes existuje mnoho odborníků na na lidskou duši, kteří nám rádi pomohou. A není žádná ostuda jejich služeb využít.