Pět rad pro hezké vstávání

Časné vstávání je pro většinu lidí velmi nepříjemné a obvykle má i negativní vliv na náladu. A ta později výrazně ovlivňuje nejen interakci s jinými lidmi, ale také snižuje celkovou pracovní výkonnost a intelektuální aktivitu. Proto je dobré si vstávání nějakým způsobem zpříjemnit, abychom do nového dne vstupovali s úsměvem. Pomoci v tom může pět následujících rad.

1. většina z nás vstává jen díky budíku (lidé co se budí sami, většinou problémy s hezkým vstáváním a dobrou náladou nemají). Je to první věc, kterou uslyšíme a proto je dobré, aby ten zvuk byl pro nás co nejpříjemnější. Mnoho lidí si vybírá tóny budíku řezavé a nepříjemné s vizí, že je to donutí vstát. Ve skutečnosti stejně dobře nás probudí i milá muzika či jemná melodie a navíc budeme mít mnohem lepší náladu.

2. a s příjemnými zvuky bychom měli pokračovat. Motání se po tiché domácnosti nám rozhodně náladu nezlepší, proto je dobré si pustit nějakou hezkou muziku a nebo třebas ranní blok televize či rádia – jen pozor, většinou není vhodné poslouchat zprávy, protože dnes je většina z nich negativní.

3. další věcí, která nám zlepší náladu a změní vstávání z nepříjemnosti na docela milou záležitost je ranní sprcha. Důležité je používat také mýdlo s příjemnou vůní. Každý má individuální vkus a voní mu něco jiného, jen je dobré se obecně po ránu držet spíše svěžejších vůní například s nádechem citrusů, lučních květin či máty.

4. není divu, že mnoho lidí má po ránu špatnou náladu, když jejich snídaně znamená šálek kávy a žužlání rohlíku po cestě do práce. Ranní jídlo by mělo být chutné, voňavé a hlavně bychom ho měli jíst bez stresu. Je lepší si o deset minut přivstat, abychom se pak mohli v klidu nasnídat.

5. mnohem lepší pocit ze vstávání budeme mít v situaci, kdy jediné co nás čeká je ranní hygiena, oblékání a snídaně. Jestliže budeme ještě na poslední chvíli řešit pracovní záležitosti, dopisovat poslední papíry, organizovat to či ono, automaticky do dne vstoupíme pod tlakem a to rozhodně není dobře. Takže vše, co je potřeba, si pokud možno nachystáme večer (jde i o takové banality, jako klíče či mobil nebo peněženka v tašce a ne někde pohozené po bytě, kde je minutu před odchodem budeme zuřivě hledat).