Tuhý bio deodorant

Domácí tuhé deodoranty mohou být stejně účinné jako ty, které kupujeme v obchodech. A jejich výroba nevyžaduje nějakou složitou chemickou laboratoř ani tisíce různých těžce dostupných látek. Můžeme je udělat i z docela obyčejných surovin, které lze jednoduše koupit – většinu z nich snadno seženeme v bio obchodech, které poslední dobou rostou jako houby po dešti.

Na jednu dávku tuhého deodorantu si připravíme tři lžíce panenského kokosového oleje, tři lžíce jedlé sody, tři lžíce bramborového nebo kukuřičného škrobu a dvě lžíce kakaového másla. Škrob spolu s jedlou sodou rozmícháme tak, abychom ve vzniklé směsi neměli jedinou hrudku – na naší pečlivosti bude záležet i výsledná kvalita deodorantu, takže bychom si měli dát hodně záležet. Do hrnce s vodou dáme menší nádobku, ve které rozpustíme kokosový olej s kakaovým máslem, tak, aby se nám dokonale spojily. Pak tuk přelijeme do nádobky, ve které deodorant chceme skladovat a počkáme, až směs pomalu začne tuhnout. Když připomíná omáčku, vmícháme do ní připravené suché suroviny a necháme definitivně zatuhnout. Měl by vydržet i v pokojové teplotě, ale samozřejmě uskladněním v lednici rozhodně nic nezkazíme – jestliže máme v bytě či koupelně více než dvacet pět stupňů, tak ho určitě dejme do chladu, protože by se nám jinak začal rozpouštět.

Tento domácí přípravek je překvapivě účinný a každý, kdo má rád vůni čokolády jím bude nadšen (navíc v tomto přípravku bude podbarvena jemným a velmi příjemným kokosovým nádechem). Ale není to jen o vůni. Takto vyrobený domácí tuhý deodorant je velmi šetrný k našemu tělu, protože v něm nenajdeme žádné parabeny, hliník či čistě chemické parfémy, které objevíme ve složení drtivé většiny komerčně prodávaných přípravků. Navíc díky kokosovému oleji (přesněji díky blahodárným účinkům kyselin laurové a kaprylové, které tento tropický ořech obsahuje) má silné antibakteriální a antimykotické účinky, které v kombinaci s jedlou sodou pomáhají likvidovat jakýkoliv nepříjemný zápach. Navíc olej přirozeně hydratuje a regeneruje naši kůži.

5 komentářů u „Tuhý bio deodorant“

  1. když bych chtěla deodorant bez vůně kokosu, čokolády, tak to nahradím čím? děkuji 🙂

    • Kakao by vynechat šlo, ale ten kokos má důležitou roli díky svým antibakteriálním vlastnostem.

  2. Kokos není cítit, já dávám tea tree olejíček a esenciální levandulový

  3. Dá se sehnat kokosový olej bez vůně…

    • Jako bez vůně kokosu?

Komentáře nejsou povoleny.